top of page

סדנאות בספריות

כתיבה מאפשרת לנוער ולמבוגרים

סדנאות כתיבה ורעיונאות מאושרות משרד התרבות – באמצעות ניטוטק


הייחוד של סדנאות הכתיבה המאפשרת

1. פנייה לקהלים ייחודיים ומשיכתם לספריה: קבוצות נוער, קבוצות רב גילאיות, וקבוצות מבוגרים בעלי מוגבלויות. 2. מרחב לא שיפוטי לכתיבה וליצירה - מאפשר לכל משתתפת ומשתתף לבוא לידי ביטוי. 3. בזכות שנים של ניסיון ומגוון תרגילי כתיבה - גמישות רבה והתאמה לכל קבוצה. 4. שילוב עולמות יצירתיים: כלים ותרגילים מעולם הכתיבה היוצרת ומעולם הרעיונאות. 5. מחירים הוגנים וגמישות במספר מפגשי הסדנה, גמישות שמאפשרת עמידה בתקציב מבוקש. 


לבחירתכם, הסדנאות המאושרות על ידי ניטו-טק

1. סדנת כתיבה מאפשרת, מתאימה לשני קהלים: קבוצות נוער וקבוצות מבוגרים בעלי מוגבלויות תיאור הפעילות: סדנת כתיבת פרוזה המבוססת על תרגילי השראה שונים בתחומי יצירת הדמויות, העלילה, הדימויים, ושאר מרכיבי הסיפור. הסדנה מבוססת על מחזור של עשרה מפגשים, אך אפשר להזמין כמות שונה ואתאים את הסדנה למספר המפגשים המבוקש. סדנה אינטימית של עד 12 משתתפים שבה ניתן בהן מקום לביטוי והקשבה לכל משתתף. 2. סדנת ספר משפחתי לבני נוער ולמשפחותיהם תיאור הפעילות: מפגשי כתיבה ייחודיים שמזמינים משפחות לכתוב סיפורים משפחתיים וליצור "ספר משפחתי". הכתיבה מבוססת על תרגילי השראה שונים שבעזרתם המשתתפים כותבים סיפורים על החוויה האישית המשפחתית. כל בן משפחה שמשתתף כותב סיפור מהזווית שלו, וביחד נוצר ספר משפחתי מרגש. כיוון שמדובר בסדנה למשפחות ולא רק ליחידים, סדנת הכתיבה הייחודית פונה ומותאמת לקבוצות גדולות. 3. סדנת רעיונאות לנוער תיאור הפעילות: סדנה חד פעמית בת שלוש שעות שמפעילה את גלגלי החשיבה והיצירתיות. משתמשים בכלים מעולם הפרסום כדי ליצור רעיונות, ועובדים בקבוצות של "משרדי פרסום". בכך, מביאים לידי ביטוי גם את יכולת היצירתיות האישית, וגם את סיעור המוחות הקבוצתי. ניתן לעבוד בקבוצות גדולות. ניתן להזמין גם מפגשי המשך.


אודות שרון בריין

שרון בריין יוצרת, פזמונאית וקופירייטרית. שלושה משיריי התפרסמו ב"גג, כתב עת לספרות" של איגוד כללי של סופרים בישראל, שלושה מהפזמונים שלי הולחנו. סיפורים וכתבות שלי התפרסמו בעיתונות. מנחת סדנאות כתיבה וסדנאות קופירייטינג לקהלים מגוונים, בדגש על קהלים חברתיים. לימודים בתחום הכתיבה היוצרת, ולימודי תואר:

סדנת כתיבה - שירה (רונן אלטמן וגלית סליקטר) סדנאות פרוזה (בוריס זיידמן) סדנאות פזמונאות (דן תורן ומאיר גולדברג) סדנת כתיבת ספרי ילדים (אורית גידלי) בוגרת בהצטיינות - לימודי קופירייטינג במכללת ACC על שם תרצה גרנות. בוגרת B.A  בהיסטוריה של המזרח התיכון, אוניברסיטת חיפה.


ניסיון בהנחיה:

סדנאות כתיבה למבוגרים ולנוער בספריות ובמסגרות שונות.סדנאות כתיבה מאפשרת במסגרת בתי ספר (מאגר גפ"ן)      סדנאות כתיבה יוצרת ורעיונאות לילדים ולבני נוער המאושפזים בבית החולים שניידר.    סדנאות רעיונאות (קופיירייטינג) במכללת עמק יזרעאל ובמסגרות נוספות.       סדנת כתיבה למבוגרים על הרצף האוטיסטי.

סדנאות כתיבה בהתנדבות לקבוצות נשים אחרי לידות שקטות, ולנערות בבית חם בכרמיאל.

חברה בצוות המורים של סלון הפזמון של דן תורן ומאיר גולדברג


עוד על שרון

דוברת שפות: עברית שפת אם, אנגלית ברמה טובה מאוד, ערבית טובה.

ממליצים

רקע600.png

הסדנה בבית ספר כפר גלים כללה מפגשים עם 18 כיתות מלאות. בין הכיתות שבהן הועברה הסדנה היו גם כיתות מצטיינים וגם כיתות חינוך מיוחד. תרגילי הכתיבה הותאמו לכיתות ולשכבות בתיאום עם הצוות החינוכי. נקודות החוזקה של הסדנה היו תרגילי הכתיבה, המצגת הנהדרת, והרעיונות המקוריים ומעוררי המחשבה ליצירתיות.

אלינור,
רכזת ספרות בבית ספר כפר גלים

רקע600.png

הסדנה הייתה מוצלחת מאוד עבורי, סייעה לי לסדר מחשבות, להעלות על כתב ולהוציא לאוויר העולם דברים שהסתובבו לי הכאוס בראש, התרגילים אפשרו לכתוב, להתבטא, לאוורר רגשות, לצחוק ולבכות. למרות הפלטפורמה הדיגיטלית, נוצרה קירבה, חיבור ופתיחות בין המשתתפות, הרבה בזכות ההנחיה של שרון.

דיקלה

רקע600.png

ממליצה בענק על סדנת כתיבה לנוער של שרון! בני משתתף מתחילת השנה בסדנה ומעולם לא ראיתי אותו כל כך מאושר ומסופק. לאחר כל מפגש אני שומעת ממנו על האווירה הנינוחה שמעניקה ביטחון, על התרגילים המעניינים שמגרים את הדמיון ועל מנחה אחת ומיוחדת שבשלווה, בנועם ובמקצועיות מנצחת על חבורת אוחזי העט.

דינה בוגוסלבסקי חורב, סופרת, אמא של משתתף בסדנת הנוער

רקע600.png

הסדנה שהעברת בביתי לקבוצת חברות הייתה דרך חדשה לחוות את הביחד ואת החוויה של כל אחת עם עצמה. ההנחיה שלך נעימה וזורמת והאווירה שאת יוצרת מאפשרת פתיחות ויצירה. תודה לך על ערב נפלא ועשיר בחיוכים, מילים וסיפורים.

טל

רקע600.png

השתתפתי בסדנת הכתיבה של שרון במסגרת קבוצה של נשים שעברו לידות שקטות.
שרון מעבירה את הסדנה באופן נעים ומזמין מאוד. התרגילים היו מעוררי מחשבה ואיפשרו לי דרך נהדרת להוציא מתוכי רגשות ומחשבות ולכתוב אותן על הדף בצורה שמתאימה לי.
שרון מלאת סבלנות והכלה, מצליחה להוביל בזהירות את המשתתפים דרך נבכי הלב ומאפשרת מקום בטוח לשיתוף.

ירדן ברגר

רקע600.png

תודה על ערב מפתיע. בדרכך הנעימה והצנועה, בעזרת "תרגילים" פשוטים הצלחת לקחת אותי איתך אל עולם של כתיבה, שכבר חשבתי שאיבדתי.

נועה

רקע600.png

המפגשים עזרו לי לדלג מעל איזה מחסום שהיה לי עם הכתיבה שממש חיכתה לפרוץ ממני. התרגילים היו כל כך פשוטים ויעילים עבורי ואיפשרו ערוץ של ביטוי שהיה עבורי ממש מרפא.

נעם חלוי

רקע600.png

הזמנו את שרון במסגרת סדנת כתיבה לנערים ונערות המתמודדים עם קושי כרוני בחייהם. כבר בשלב ההכנה לסדנה - שמחתי לראות את הרצינות וההעמקה ששרון מביאה לבניית השיעורים והתאמתם ככל הניתן לקהל היעד. המפגשים עם שרון היו נעימים ופוריים. שרון משרה גישה נטולת ביקורת ושיפוטיות ונותנת מרחב אמיתי של פתיחות וקבלה - הכל כך חשובים בסדנאות מסוג זה.
בסדנאות עלו דברים יפים ומיוחדים מצד המשתתפים שלא בטוח היו עולים אילולא הסדנה. שמחנו להכיר את שרון ואנו ממליצים להיפגש עימה ועם סדנאותיה.

הדר ברק, מנהלת פרוייקט הספריות הדיגיטליות של סמסונג בישראל

bottom of page