top of page

סדנת כתיבה יוצרת לנוער

"כתיבה מאפשרת"

למי מיועדת סדנת הכתיבה המאפשרת לנוער?


סדנת כתיבה שמיועדת לאוהבי הכתיבה, וגם למי שלא כתבו בעבר אך רוצים להתנסות. הסדנאות מתקיימות בספריות, בתי ספר ובמפגשים פרטיים.


איך הקסם של הסדנה מתרחש?

בסדנה אנחנו כותבים בזכות תרגילי השראה שמוציאים אותנו לסיפורים  ולשירים נהדרים. במרחב יצירתי, שבו מקשיבים בלי שיפוטיות, כותבים ביחד, ומשתפרים תוך כדי הכתיבה וההקשבה לטקסטים של המשתתפים הנוספים.


מיוחד לבתי ספר - סדנאות מאושרות מאגר גפ"ן

מספר תוכנית בגפ"ן: 33077. התוכנית בבתי ספר מורכבת מסדרת מפגשים בנושא ארץ ישראל, בכל מפגש יש הרצאה קצרה על מקום בארץ, ולאחריה תרגילי כתיבה בהשראת אותו מקום.

התוכנית מותאמת לגילאי יסודי, חטיבה ותיכון, ואם נדרשות התאמות נוספות בהתאם לבקשות של בית הספר, אני מיישמת את ההתאמות במפגשים. קישור לפרטי התוכנית במאגר גפ"ן.


ממליצים

רקע600.png

היה לי כיף. לימדת אותי הרבה דברים חדשים על כתיבה שלא ידעתי, טריקים ודברים מגניבים.

איתמר, בן 16

רקע600.png

הסדנה בבית ספר כפר גלים כללה מפגשים עם 18 כיתות מלאות. בין הכיתות שבהן הועברה הסדנה היו גם כיתות מצטיינים וגם כיתות חינוך מיוחד. תרגילי הכתיבה הותאמו לכיתות ולשכבות בתיאום עם הצוות החינוכי. נקודות החוזקה של הסדנה היו תרגילי הכתיבה, המצגת הנהדרת, והרעיונות המקוריים ומעוררי המחשבה ליצירתיות.

אלינור,
רכזת ספרות בבית ספר כפר גלים

רקע600.png

שרון נפלאה, המון המון תודה על סדנה נפלאה בבית חמנייה. הנערות נהנו כל כך וכבר מחכות לפעם הבאה.

אלכסנדרה רבינוביץ, עובדת סוציאלית בבית חם לנערות בכרמיאל.

רקע600.png

תודה על ערב מפתיע. בדרכך הנעימה והצנועה, בעזרת "תרגילים" פשוטים הצלחת לקחת אותי איתך אל עולם של כתיבה, שכבר חשבתי שאיבדתי.

נועה

רקע600.png

לפני הסדנה קצת פקפקתי ביכולת הכתיבה שלי, כשהתעמקתי בזה יותר, הבנתי שאני יותר טובה ממה שחשבתי. למדתי לעמוד בזמנים יותר טוב. הזמן שהקצבת לכל תרגיל כתיבה עזר לי.

שיר, בת 14

רקע600.png

אני רוצה להגיד לך תודה ענקית. אני לא יודעת מה בדיוק עשיתם שם, אבל אהד כל כך התחבר לזה, וכל כך נהנה. אני חושבת שזה חוג כל כך חשוב בשבילו. תודה רבה על הכול ואני מקווה שבשנה הבאה תמשיכו לעבוד ויהיה חוג כמו השנה.

מיכל

רקע600.png

הזמנו את שרון במסגרת סדנת כתיבה לנערים ונערות המתמודדים עם קושי כרוני בחייהם. כבר בשלב ההכנה לסדנה - שמחתי לראות את הרצינות וההעמקה ששרון מביאה לבניית השיעורים והתאמתם ככל הניתן לקהל היעד. המפגשים עם שרון היו נעימים ופוריים. שרון משרה גישה נטולת ביקורת ושיפוטיות ונותנת מרחב אמיתי של פתיחות וקבלה - הכל כך חשובים בסדנאות מסוג זה.
בסדנאות עלו דברים יפים ומיוחדים מצד המשתתפים שלא בטוח היו עולים אילולא הסדנה. שמחנו להכיר את שרון ואנו ממליצים להיפגש עימה ועם סדנאותיה.

הדר ברק, מנהלת פרוייקט הספריות הדיגיטליות של סמסונג בישראל

רקע600.png

היה לי כיף, הרגשתי יותר יצירתית, הלוואי שהיו עוד יותר שיעורים, כי אז הייתי כותבת עוד שירים.

אביגיל, בת 12

רקע600.png

הסדנה שהעברת בביתי לקבוצת חברות הייתה דרך חדשה לחוות את הביחד ואת החוויה של כל אחת עם עצמה. ההנחיה שלך נעימה וזורמת והאווירה שאת יוצרת מאפשרת פתיחות ויצירה. תודה לך על ערב נפלא ועשיר בחיוכים, מילים וסיפורים.

טל

רקע600.png

ממליצה בענק על סדנת כתיבה לנוער של שרון! בני משתתף מתחילת השנה בסדנה ומעולם לא ראיתי אותו כל כך מאושר ומסופק. לאחר כל מפגש אני שומעת ממנו על האווירה הנינוחה שמעניקה ביטחון, על התרגילים המעניינים שמגרים את הדמיון ועל מנחה אחת ומיוחדת שבשלווה, בנועם ובמקצועיות מנצחת על חבורת אוחזי העט.

דינה בוגוסלבסקי חורב, סופרת, אמא של משתתף בסדנת הנוער

bottom of page